Hakkımızda

1999 yılından itibaren endüstriyel çalışmalar yapan Asel Teknik & Endüstriyel, Yerli Malı Belgeli ve alanındaki kalite belgeleri ile müşterilerine kurumsal hizmet vermektedir.

 Asel firması; iklimlendirme ile başladığı mühendislik çalışmalarına, bir maden işleme şehri olan Kütahya’da tozsuzlaştırma ve maden makineleri imalatı ile devam etmiştir.

 Halen kendi patenti ile  CycloJet Tozsuzlaştırma Sistemleri'ni üretmekte olup, bunun yanında titreşimli elekler ve mikronize seperasyon (ayırma) makineleri imal etmektedir.

 Asel, CycloJet toz toplama sistemlerinin tasarımını, her minerale ve çalışma koşullarına özel olarak tamamlamaktadır.

 Asel mühendisleri projelendirdiği çalışmaları öncelikle akışkan simülasyon yazılımının desteği ile elektronik ortamda çalıştırılmakta ve test etmektedir.

 Benzersiz çift cidarlı yapısıyla, CycloJet sistemleri hem ayırıcı siklon hem de jet pulse torbalı filtre olarak çalışmakta, tek konstrüksiyonda hibrit bir yapı sunmaktadır.

 Aynı zamanda çekilen akışkan debisini her daim sabit tutan bir otomasyon yazılımı geliştirilmiş olup, "Cyclojet Smart" adıyla müşterilere sunulmaktadır.

 Bu yazılım, çekilen tozlu akışkan debisini hesaplayarak gerektiğini vantilatör pervanesinin devrini düzenlemekte ve sürdürülebilir bir performans sağlamaktadır.

 Bu sayede işletme giderleri en az %35 oranında azalmaktadır ( filtre elemanı, basınçlı hava, elektrik tüketimi)

 ASEL, toplanan tozun yeniden kullanımı için ayrıştırma sistemleri tasarlamakta ve imal etmektedir.

 Tüm bunlara ilave olarak, Asel VibroJet titreşimli elekleri, yüksek verimde maden eleme yapabilmektedir.

Firma ISO 9001 , 14001 ve Yerli Malı belgelerine sahiptir.

 "Sürdürülebilir performansta çalışabilen makineler üretebilmek" için Asel firmasının önceliği her zaman "iyi mühendislik" olacaktır.